Coaching językowy

COACHING

Masz opory przed mówieniem w obcym języku? W mniejszym stopniu potrzeba Ci kolejnych godzin nauki, a bardziej narzędzi i profesjonalnego wsparcia/prowadzenia w tym, byś zaczął wydajniej wykorzystywać to, co już wiesz/czym już dysponujesz?

Chcesz dobrać dla swoich pracowników dopasowaną formę wsparcia w zwiększeniu ich kompetencji językowych, nie ponosząc zbędnych kosztów kursów językowych tam, gdzie nie jest to konieczne lub wręcz nie będzie skuteczne?

Coaching językowy oferowany przez UKL jest odpowiedzią na powyższe oczekiwania.

Pokonywanie oporów

Trudności w osiąganiu pożądanej sprawności językowej czy efektywności uczenia się języka obcego wiążą się z tzw. „affective filter” Krashena. Czasem to kwestia złych uprzednich doświadczeń z nauczaniem, czasem strategie uczenia się, nieefektywne w odniesieniu do języków. Dorośli często boją się mówić w języku obcym. Zanim otworzą usta, pojawia się stres, niepokój, troska o to, co sobie inni pomyślą, jak mnie usłyszą, samokrytyka, skrępowanie….

W takich warunkach nie chcemy podejmować ryzyka – nie próbujemy się komunikować i w skrajnych wypadkach możemy przestać mówić, stosując tzw. reduction strategies.  W ten sposób chronimy się przed porażką, ale też pozbawiamy się możliwości komunikacji.

Z drugiej strony tzw. niski affective filter, czyli niski poziom stresu i innych negatywnych emocji sprzyja eksperymentowaniu z językiem i stosowaniu strategii komunikacyjnych zorientowanych na sukces, tzw. achievement strategies. Stosując te strategie, będę się komunikować niezależnie od tego, jak wielki mam zasób słownictwa.

Coaching językowy w UKL pomaga pokonać opory w uczeniu się języków obcych, obniża poziom „emocjonalnego filtra”.

Stawiamy nacisk na Twoje mocne strony w uczeniu się. Koncentrujemy się na Twojej przyszłości i urzeczywistnieniu Twoich celów językowych tu i teraz, nie brakach i niedostatkach w przeszłości.

 

W naszym zespole mamy psychologa, psychoterapeutę i trenera oraz coacha językowego, którzy pomogą Ci określić realistyczne cele językowe i sformułować program działania. Z ich pomocą i przy wykorzystaniu swoich mocnych stron, pokonasz swoje ograniczenia w nauce języka obcego.

Mentoring językowy

Wolisz uczyć się we własnym zakresie, mając jednak dostęp do wsparcia ze strony profesjonalnego lektora? Mentoring językowy to forma wsparcia, która mogłaby Cię zainteresować. Nad twoją samodzielną nauką języka będzie czuwał lektor-mentor wspomagając Cię z częstotliwością dostosowaną do Twojego rytmu pracy i w dogodnych dla Ciebie terminach – raz w miesiącu, raz na kwartał, czy jakkolwiek to z nami ustalisz.

Mentor pomoże Ci ocenić Twoje postępy w nauce, wyjaśni trudniejsze zagadnienie, poprowadzi konwersacje, a gdy zajdzie potrzeba, podpowie, jak możesz udoskonalić swój warsztat samokształcenia, czy pomoże utrzymać odpowiednią motywację.

Poza osobistym kontaktem możesz też liczyć na konsultację online i możliwość bezpłatnych konsultacji językowych przez email. A kiedy uznasz, że tego potrzebujesz, zaproponujemy Ci indywidualne lekcje ze specjalną zniżką, przysługującą Ci niezależnie od tego, na ile lekcji się zdecydujesz.

Czas i cena

W ramach coachingu językowego spotykasz się z nami zależnie od swoich możliwości czasowych i realizowanych celów – czasem wystarcza tylko jedna konsultacja w miesiącu.

By utrwalić efekty coachingu językowego, możesz otrzymać wsparcie ze strony naszego mentora językowego lub zapisać się na kurs językowy w UKL.